اگر در چهار شیره اصل گوشت خام بگذارید پخته خواهد شد

برای تولید چهار شیره اصل از میوه‌های کم‌رس استفاده کنید میوه‌ها اگر در آب خود کنسرو شده باشند، بهتر است در صورت اضافه کردن شکر، روی هر شیشه مقدار شکر آن را یادداشت کنید این برای تنظیم دستور العمل ها بعدا مورد نیاز است برای استخراج آب ژله، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

میوه ها را در یک قابلمه با کف صاف بریزید و آب سرد را اضافه کنید برای سیب و سایر میوه های سفت، تا 1 فنجان به ازای هر پوند میوه اضافه کنید. برای انواع توت ها و انگور، از ¼ فنجان یا کمتر آب در هر پوند میوه استفاده کنید.

تا از سوختن آن جلوگیری کنید برای شروع جریان آب میوه های نرم را خرد کنید روی حرارت زیاد به جوش بیاورید. برای جلوگیری از سوزش هم بزنید حرارت را کاهش دهید.

انگور و انواع توت ها به 5 تا 10 دقیقه یا کمتر نیاز دارند تا بپزند تا نرم شوند سیب و سایر میوه های سفت ممکن است به 20 تا 25 دقیقه نیاز داشته باشند، بسته به سفتی میوه. زیاد نپزید؛ جوشاندن بیش از حد پکتین، طعم و رنگ را از بین می برد.

همه چیز را در کیسه ژله ای مرطوب بریزید و کیسه را به حالت تعلیق درآورید تا آب آن گرفته شود شفاف ترین ژله از آب میوه ای است که بدون فشار دادن یا فشار دادن در کیسه ژله چکه کرده است.

اگر از پرس میوه برای استخراج آب میوه استفاده می شود، آب باید از طریق کیسه ژله ای مهار شود توت های آبدار را می توان له کرد و آب آن را بدون حرارت دادن استخراج کرد.

پکتین ماده طبیعی موجود در میوه است که باعث ژل شدن آب میوه می شود. برخی از میوه ها دارای پکتین طبیعی کافی برای ژل شدن محکم هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.