با خرید صابون گلنار 6 عددی صاحب ویلا شوید

صابون گلنار 6 عددی به طور کلی از روغن های گیاهی یا حیوانی تولید می شود. در تولید از روغن‌های بی‌ارزش به‌دست‌آمده از روش پرس داغ یا استخراج استفاده می‌شود.

روغن های گیاهی روغن های پیشرو در تولید صابون هستند. عمدتاً از روغن نارگیل، روغن هسته خرما، روغن لورل، روغن زیتون، روغن آفتابگردان، روغن ذرت، روغن سویا و چربی حیوانی پیه، گوشت خوک یا روغن های به دست آمده از استخوان در تولید صابون استفاده می شود.

علاوه بر روغن های ذکر شده در بالا، یک پایه، هیدروکسید سدیم (NaOH) یا هیدروکسید پتاسیم (KOH) در طول تولید استفاده می شود. روغن ها در این پایه ها می جوشانند و فرآیند صابونی سازی آغاز می شود. این روش در شیمی واکنش صابونی شدن نامیده می شود.

در گذشته به جای پایه از سودا یا پتاس استفاده می کردند و تولید صابون عموماً در دیگ های بزرگ انجام می شد. با افزایش جمعیت و افزایش تقاضا به موازات آن، تولید محصولات تولیدی آغاز شد. اما هنوز هم کسب و کارهای کوچکی هستند که امروزه با روش های قدیمی تولید می کنند.

به طور کلی تولید صابون به دو روش مختلف انجام می شود. اینها روش جوشاندن و روش سرد هستند.

در این روش ابتدا روغن با مقدار صابون مورد نظر در دیگ ریخته می شود. البته نوع روغن مورد استفاده در اینجا به صابونی که باید تولید شود بستگی دارد. در صورت تمایل به تولید صابون روغن زیتون، روغن زیتون را داخل دیگ می ریزند.

سپس مقدار کافی سدیم هیدروکسید یا هیدروکسید پتاسیم که یک ماده شیمیایی قلیایی است بر روی این روغن ریخته و شروع به گرم شدن دیگ می کنند. مهمترین چیز در طول فرآیند گرم کردن، هم زدن مداوم مخلوط است.

در طی فرآیند صابونی سازی، صابون از محلول جدا شده و در اثر گرمای محیط به صورت نیمه مایع به سطح محلول بالا می رود. صابون چسبناک و سخت نشده به دست آمده در اینجا در قالب ها ریخته می شود.

سپس صابون سخت شده در قالب ها بریده شده و آماده استفاده می شود. پس از این فرآیند، برای چند هفته خشک می شود تا آب باقیمانده و بقایای قلیایی موجود در ساختار آن تبخیر شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.