برای اولین بار از سس شکلاتی خارجی برای افزایش سرعت مترو استفاده شد

در این مقاله قصصد داریم شما را با طرز تهیه سس شکلات خارجی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.
چه از روش دیگ دوبل یا مایکروویو استفاده کنید، نتیجه یکسان است. سس شکلاتی صاف ابریشمی که در یک کاسه درست می شود و خوشمزه است!

روش مایکروویو
همه مواد را به یک کاسه بزرگ و قابل استفاده در مایکروویو اضافه کنید و هر بار به مدت 20 ثانیه در مایکروویو با حرارت بالا قرار دهید و بین هر فاصله به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شود.
برای رقیق کردن سس خود برای چیزهایی مانند ریختن روی کیک و کیک، کافی است هر بار 10 ثانیه در مایکروویو قرار دهید و بین هر فاصله آن را هم بزنید تا آنقدر نازک شود که نم نم نریزد.


روش دیگ دوبل
برای درست کردن سس شکلات روی یک دیگ دوبل، به سادگی مواد را به یک کاسه بزرگ ضد حرارت اضافه کنید. کاسه را روی یک قابلمه آب در حال جوشیدن قرار دهید تا مطمئن شوید که کف کاسه با آب تماس نداشته باشد. هم بزنید تا آب شود. حرارت را بردارید و بگذارید کاملا خنک شود.
سوالات متداول
نحوه نگهداری سس شکلاتی
برای نگهداری سس شکلات، آن را در ظرف در بسته بریزید و به مدت دو ماه در یخچال نگهداری کنید. با قرار دادن هر بار در مایکروویو به مدت 10 ثانیه ذوب کنید و هر بار هم بزنید تا به غلظتی شبیه سس برسید.

این سس چه مزه ای دارد؟
شکلاتی صاف، غنی و مخملی! این غنی و به سادگی فوق العاده است! منظورم این است که این چیزهای خریداری شده در فروشگاه را یک مایل مطلق شکست می دهد. و ساخت و استفاده از آن آسان تر است. این واقعیت که ظرف چند دقیقه آماده می شود یک امتیاز بزرگ نیز هست!

آیا می توان این دستور را دو برابر کرد؟
بله! به سادگی مواد را دو برابر کنید و از همان روش استفاده کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.