تولید انواع پاندانوس برگ پهن طبیعی در ایران

پاندانوس برگ پهن در واقع بومی مناطق گرمسیری همانند: ماداگاسکار و کالیفرنیا می باشد اما امروزه بصورت مصنوعی و تحت شرایط مخصوص در کشور های مختلف از جمله ایران پرورش داده می شود، این گیاه به علت نیاز کم به نور خورشید جزو گیاهان آپارتمانی بشمار می آید به همین علت امروزه بصورت گسترده ای در ایران تولید می گردد.

تولید انواع پاندانوس برگ پهن طبیعی در ایران

راهنمای پرورش پاندانوس برگ پهن

راهنمای پرورش پاندانوس برگ پهن هر گیاهی با توجه به ویژگی ها و مشخصاتی که دارد نیاز به یکسری شرایط برای پرورش و رشد خود دارد، در این قسمت سعی داریم تا راهنمایی های لازم جهت پرورش پاندانوس پاکوتاه در منازل آپارتمانی و نیز گلخانه ها ارائه دهیم:

 • پاندانوس گیاهی با برگ های بسیار کشیده می باشد که در برخی موارد پهن نیز می باشند این برگ ها اصلا گوشتی نمی باشند و به همین علت نمی توانند آب را در خود ذخیره کنند و نیاز به آبیاری بسیار زیادی دارند.
 • خاک مناسب این گیاه باید قلیایی باشد به همین دلیل باید از میزان زیادی خاک برگ تشکیل شده باشد.
 • پاندانوس نیاز به نور مستقیم و زیاد خورشید ندارد اما این به این منظور نیست که می تواند در محیط های تاریک و سایه نیز رشد کند.
 • رشد ریشه پاندانوس بسیار زیاد است و درصورت مشاهده کردن زرد شدن و قهوه ای شدن برگ های این گیاه می توان به این نتیجه پی برد که گلدان کوچک بوده و ریشه ها دچار پوسیدگی و له شدگی قرار گرفته اند.
 • پاندانوس ها نیاز به دمایی بین ۵۰ – ۷۰ درجه سانتی گراد دارند به همین علت به سرعت دچار یخ زدگی می شوند، در صورت بروز علائمی همانند نرم و آبکی شدن برگ ها و تغییر رنگ آن ها حتما دما را برای آنان مناسب نمایید.
 • این گیاه به علت رشد زیاد نیاز به کود دهی بسیار زیادی دارد بگونه ای که باید هر هفته ۳ گرم کود در یک لیتر آب حل نموده و به گیاه تزریق کرد.

تولیدکننده برتر پاندانوس برگ پهن

تولیدکننده برتر پاندانوس برگ پهن

بیشتر بخوانید: برگ انجیری پنجه شیری

تولید گیاه پاندانوس برگ پهن به علت بازار فروش بسیار خوبی که دارد توسط تولید کنندگان و در واقع پرورش دهندگان زیادی تولید می شود و در بازار های داخلی و خارجی عرضه می گردد، قیمت این گیاه در برابر شرایطی که دارد و همچنین میوه دهی آن بسیار مناسب است و افراد زیادی را مجاب به تولید و یا خرید آن می نماید، مجموعه ما نیز با داشتن کادری مجرب و حرفه ای به همراه تمامی شرایط و ابزار آلات مورد نیاز امروزه این گیاه را پرورش می دهد و در صورت تقاضای مشتریان آن ها را با قیمت بسیار پایینی به آنان عرضه می نماید.

2

 1. سلام روز بخیر ببخشید شما کدوم شهر هستین ؟ فروش حضوری هم دارید که از نزدیک گلدونارو ببینیم ؟

  • سلام خانم براتی عزیز
   لطفا فرم مشاوره موجود در سایت را تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.