حجم وسیعی از زیست‌شناسی شگفت‌انگیز در ساختار گل ها

مطالعات توسعه گل گل رز آبی یک حوزه اصلی از علم مدرن گیاهی را تشکیل می دهد. گل‌ها و میوه‌ها و دانه‌هایی که تولید می‌کنند، در بسیاری از آنژیوسپروم‌ها از اهمیت اقتصادی کلیدی برخوردارند، در حالی که حجم وسیعی از زیست‌شناسی شگفت‌انگیز نیز در این ساختارها رخ می‌دهد، که آن‌ها را برای دانشمندان علوم گیاهی مورد توجه اساسی قرار می‌دهد.

جنبه‌های تکاملی گل‌ها همچنین زمینه مطالعاتی غنی را فراهم می‌کند، زیرا در حالی که ساختار زیرین گل به طور قابل ملاحظه‌ای در طول تکامل حفظ شده است، تعداد، فرم و آرایش اندام‌های گل رز سفید هلندی گل به طور گسترده‌ای متنوع شده است تا طیف وسیعی از فرم را در میان تقریباً 400 مورد ایجاد کند.

000 گونه از آنژیواسپرم ها امروزه زنده هستند. یکی دیگر از جنبه‌های جذاب تکامل آنژیوسپرم‌ها مربوط به منشأ ظاهرا ناگهانی کرتاسه آنها از یک اجداد ناشناخته اما احتمالاً شبیه به ژیمنوسپرم است: رویدادی که چارلز داروین مشهور آن را به عنوان یک راز نفرت انگیز توصیف کرد (فریدمن، 2009).

در یک مقاله دیدگاه کوتاه مانند این، نمی‌توان طیف وسیعی از زمینه‌های موضوعی را که به «توسعه گل» کمک می‌کنند، فهرست کرد.

با این حال گل رز هلندی صورتی ، در گسترده‌ترین اصطلاح، اینها شامل محرک‌ها و مکانیسم‌هایی می‌شود که باعث گل‌دهی، کنترل ساختار گل آذین، الگوی مریستم گل، رشد انواع اندام‌های گل‌ها، رشد گامتوفیت‌های نر و ماده، تعیین جنسیت و غیره می‌شود.

موضوعات مربوط به سیستم های اصلاح نباتات، تقارن گل ها و سایر موضوعات مرتبط با برهمکنش های گیاه و گرده افشان و در نهایت توسعه میوه ها و دانه ها. همه این حوزه‌های موضوعی شامل جنبه‌های تکاملی هستند که تا حدی به دلیل تنوع قابل‌توجهی از ساختار گل در سرتاسر آنژیوسپرم‌ها است.

از نقطه نظر فنی گل ارکیده بنفش ، مطالعات توسعه گل ممکن است شامل طیف کاملی از روش‌های باز برای زیست‌شناسی مدرن باشد: آزمایش‌های in vivo و in vitro، کار میدانی، دیرینه‌شناسی، مشاهده ماکروسکوپی و میکروسکوپی در همه سطوح، ژنتیک، ژنومیک، پروتئومیکس، مولکولی. زیست شناسی، بیوشیمی، بیوفیزیک، بیوانفورماتیک و فیلوژنتیک.

 • منابع:
  1.  Current trends and future directions in flower development research
 • تبلیغات: 
  1. لوله که توانست از ریزش کوه جلوگیری کند
  2. تعیین جنسیت جنین با استفاده از پودر لیمو عمانی!
  3. جورابی که با پوشیدن آن پاها درمان می یافت!
  4. چگونه یک پتو در جنگ جان صد نفر را گرفت؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.