خرید انواع فیتونیا تراریوم طبیعی با قیمت مناسب

فیتونیا تراریوم طبیعی مجموعه گیاه زیبا با  انواع رنگبندی و رطوبت دوست است. از طریق سایت های اینترنتی فروش گل برای سفارش با قیمت مناسب در دسترس است.

خرید انواع فیتونیا تراریوم طبیعی با قیمت مناسب

معرفی کامل گیاه فیتونیا تراریوم

معرفی کامل گیاه فیتونیا تراریوم

بیشتر بخوانید: پاندانوس پاکوتاه تهران

فیتونیا یا پوست ماری با برگ نعنایی گیاهی آپارتمانی و چند ساله است که به خاطر برگ هایی که دارد و به رنگ سفید، صورتی و قرمز است محبوبیت دارد.

به مکانی با نور متوسط و دور از تابش مستقیم خورشید احتیاج دارد. نور مستقیم یا هوای خشک باعث سوختگی و چروک شدن برگ ها می شود. محیط کم نور و تاریک هم باعث کاهش رشد گیاه می شود. یک نکته خیلی مهم در نگهداری فیتونیا آبیاری درست است. این گیاه به خشکی حساس است و خاک آن باید مرطوب باشد اما باتلاقی نشود چرا که خاک بسیار خیس موجب می شود برگ های گیاه به خصوص برگ های پایین شروع به ریزش کنند و زرد شوند. گرچه خشکی زیاد هم باعث می شود که برگ ها حالت خشک و چروک پیدا کنند و گیاه بی حال شده و برگ ها بریزند.

بسیار رطوبت دوست است و به همین خاطر است که در ساخت گیاه فیتونیا تراریوم از آن استفاده می شود زیرا خشک بودن هوا باعث خشک شدن برگ ها و ریزش آن ها می شود. داخل تراربوم باید محیط کاملا مرطوب باشد.

برای حفظ رطوبت باید گلدان بر روی ظرف آب و سنگ ریزه قرار گیرد طوری که گلدان روی سنگ باشد و با آب در تماس نباشد.

فیتونیا از طریق تقسیم ریشه هنگام تعویض گلدان و قلمه برگ اضافه و تکثیر می شود.

قلمه ها باید به طول ۵ سانتی متر تهیه شده و در خاک قرار گیرد و برای حفظ رطوبت روی آن پلاستیک کشیده شود و خاک دائم مرطوب باشد.

بیشتر گیاهانی که رشد کم و نیاز رطوبتی بالایی دارند و ترجیحا سایه دوست و روز کوتاه هستند و قابلیت پرورش، رشد و ریشه دار شدن در آب دارند برای کاشت در تراریوم انتخاب می شوند که فیتونیا یکی از این گیاهان است.

بیشتر بخوانید:  اگزالیس تترافیلا طبیعی

هرس ریشه گیاه در تراریوم اهمیت بالایی دارد زیرا رشد گیاه را کندتر کرده و نباید گیاه با انبوهی از ریشه ها داخل تراریوم قرار گیرد. همچنین به دلیل آبیاری سطحی تراریوم با اسپری ، ریشه ها سطحی می‌مانند.

سفارش گیاه فیتونیا تراریوم در کشور

سفارش گیاه فیتونیا تراریوم در کشور کسانی که به خرید فیتونیا تراریوم طبیعی علاقه دارند می توانند از طریق سایت های اینترنتی فروش گل و گیاه برای سفارش و خرید اقدام نموده و در تمام نقاط کشور گیاه خود را با قیمت مناسب دریافت کنند. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.