در جنگ جهانی دوم از کیسه فریزر آیری پلاست به عنوان کیسه خواب استفاده شده بود

آب بیش از 90 درصد وزن اکثر میوه ها و سبزیجات را تشکیل می دهد. آب و سایر مواد شیمیایی درون دیواره های سلولی نسبتاً سفت و سختی که ساختار و بافتی به میوه یا سبزی می دهند.

برای بهتر منجمد شدن میوه ها از کیسه فریزر آیری پلاست  استفاده کنید. وقتی میوه ها و سبزیجات را منجمد می کنید، در واقع آب سلول های گیاهی را منجمد می کنید.

هنگامی که آب یخ می زند، منبسط می شود و کریستال های یخ باعث پارگی دیواره های سلولی می شوند. بنابراین بافت محصولات ذوب شده بسیار نرمتر از زمانی است که خام بود.

این امر به ویژه در مورد غذاهایی که معمولاً خام مصرف می شوند صادق است. به عنوان مثال، هنگامی که یک گوجه فرنگی منجمد ذوب می شود، نرم و آبکی می شود.

کرفس و کاهو معمولاً به این دلیل منجمد نمی شوند و پیشنهاد می کنیم میوه های یخ زده را قبل از آب شدن کامل سرو کنید. میوه های نیمه آب شده زمانی اشتها آورتر هستند که اثر انجماد روی بافت میوه کمتر محسوس باشد.

کیسه

برخی از دفترچه های راهنمای فریزر خانگی توصیه می کنند که دمای فریزر را چند ساعت قبل از قرار دادن مواد غذایی در فریزر در سردترین حالت تنظیم کنید.

دفترچه راهنمای فریزر خود را بررسی کنید تا ببینید آیا محل سردترین قفسه های فریزر را نشان می دهد یا خیر. شما باید محصولات منجمد نشده را در این قفسه ها قرار دهید.
فریزر را زیاد بار نکنید

تمام دستورالعمل‌های فریزر دستورالعمل‌هایی را برای حداکثر تعداد فوت مکعب مواد غذایی یخ‌نخیز که می‌توان در یک زمان منجمد کرد، ارائه می‌کند.

مواد غذایی منجمد را در ظروف دربسته نگهداری کنید یا از مواد بسته بندی استفاده کنید.

این معمولاً 2 تا 3 پوند سبزیجات به ازای هر فوت مکعب فضای فریزر در هر 24 ساعت است. بارگیری بیش از حد فریزر با محصولات منجمد نشده منجر به انجماد طولانی و آهسته و محصولی بی کیفیت می شود.

تغییرات ناشی از نوسان دما

نوسان دما در فریزر می تواند باعث ایجاد بخار آب در سطح ظرف شود. این گاهی اوقات در غذاهای منجمد تجاری که به طور نامناسب استفاده شده اند، یافت می شود.

میوه ها و سبزیجات یخ زده را در دمای 0 درجه فارنهایت یا کمتر نگهداری کنید

برای حفظ کیفیت بالا، میوه ها و سبزیجات منجمد باید در دمای صفر درجه فارنهایت یا کمتر نگهداری شوند. دماسنج فریزر می تواند به شما در تعیین دمای واقعی فریزر کمک کند. اگر فریزر شما دارای یک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.