سرکه در مشهد باعث پدید آمدن شرایط سخت جوی شد

سرکه در مشهد ، مایع ترش که از تخمیر هر یک از مایعات الکلی رقیق متعدد به مایعی حاوی اسید استیک ساخته می شود. سرکه ممکن است از مواد مختلفی تولید شود:

سیب یا انگور (شراب یا سرکه سیب). جو یا جو دوسر (سرکه مالت)؛ و الکل صنعتی (سرکه سفید مقطر). همچنین سرکه هایی وجود دارد که از آبجو، شکر، برنج و مواد دیگر تهیه می شود. با این حال، به عنوان یک محصول تجاری، سرکه احتمالاً ابتدا از شراب ساخته شده است (وین فرانسوی، “شراب”؛ aigre، “ترش”).

با فرآیندهای مختلف ساخت سرکه آشنا شوید. در مورد فرآیندهای مختلف ساخت سرکه بیاموزید همه ویدیوهای این مقاله را ببینید

الکلی که به این ترتیب به وجود می آید با عمل باکتری استوباکتر با اکسیژن اتمسفر ترکیب می شود و اسید استیک و آب را تشکیل می دهد.

بهترین سرکه سیب ترش + قیمت خرید عالی - آراد برندینگ

اسیدهای آلی و استرهای مشتق شده از میوه یا سایر مواد منبع نیز وجود دارند و مسئول تغییرات طعم و عطر سرکه هستند. سرکه سفره حاوی تقریباً 4 درصد اسید استیک است.

مصرف سرکه ممکن است اثر گلیسمی یک وعده غذایی را از طریق سیری کاهش دهد و در نتیجه کل غذای مصرفی را کاهش دهد (Mermel 2004).

لیم و دیگران (2009) از یک مدل موش چاق مقاوم به انسولین برای ارزیابی اثرات ضد هیپرگلیسمی و ضد چاقی جینسام استفاده کردند که عصاره سرکه ای از جینسینگ Panax است.

جینسینگ یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی در جمعیت های آسیایی است. جینسینگ Panax شناخته شده است که دارای چندین اثر فارماکولوژیک و فیزیولوژیک است. موش‌های تغذیه شده با جینسام وزن بدن و غلظت گلوکز ناشتا و انسولین پلاسما پس از غذا کمتر از گروه کنترل داشتند.

در مطالعه ای که توسط جانستون (2006a, b) گزارش شده است، افراد انسانی که روزانه 2 قاشق غذاخوری سرکه تمشک قرمز با دسترسی آزادانه به غذا و آب برای 4 هفته مصرف می کردند.

وزن خود را کاهش دادند در حالی که گروه کنترل که مقدار مشابهی از آب زغال اخته را روزانه به مدت 4 هفته مصرف می کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.