سیم برق دو رشته سفید را اگر روی شعله گاز قرار دهید شاهد یک تصویر سع یعدی می شوید

رنگ‌آمیزی روی سیم‌های رسانای مجزا معمولاً اندازه یا درجه بندی را نشان نمی‌دهد، بلکه نشان‌دهنده استفاده استاندارد یا ترجیحی سیم است.

برای مثال، سیم‌های سیاه و قرمز معمولاً برای اتصالات جریان‌دار یا «گرم» استفاده می‌شوند و سیم‌های سفید معمولاً هادی‌های «خنثی» به زمین هستند. سیم های عایق سبز و سیم های مسی لخت برای اتصال به زمین استفاده می شود.

سیم برق دو رشته سفید و کابل‌های برق دارای علامت‌هایی هستند که روی عایق یا روکش بیرونی‌شان مهر یا چاپ شده است.

این علامت گذاری ها اطلاعات مهمی در مورد سیم کشی و عایق، از جمله اندازه و جنس سیم، نوع عایق، تعداد سیم های موجود (داخل کابل)، و هر گونه درجه بندی یا ویژگی خاص سیم ارائه می دهند.

نمایندگی کابل برق همدان قیمت عمده - مرکز خرید و فروش انواع سیم و کابل -  مرکز کابل ایران

در حالی که نگاه کردن به رنگ سیم یا کابل به شما کمک می‌کند تا گزینه‌های موجود در فروشگاه را محدود کنید، خواندن و درک برچسب‌های روی سیم‌کشی بهترین راه برای اطمینان از دریافت مواد درجه‌بندی مناسب برای پروژه‌تان است.

کابل برق استاندارد برای اجرا در داخل خانه طراحی شده است، جایی که خشک می ماند و توسط سازه های دیوار، سقف یا کف محافظت می شود.

و بنابراین برای امدادگران اورژانس یا کارگران خدمات شهری قابل دسترسی نیست. مانند تابلوهای خدمات برق، قطع برق باید توسط یک برقکار دارای مجوز نصب شود.

طبق تعریف ویکی‌پدیا، یک کابل برق از چندین سیم عایق تشکیل شده است که در یک غلاف محافظ تک یا دوتایی به هم متصل شده‌اند.

این مجموعه ای از سیم های رسانا است که گاهی اوقات یک یا چند محافظ الکترومغناطیسی در داخل / خارج دارند. کابل برق را می توان برای انتقال انرژی الکتریکی و همچنین برای انتقال داده استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.