شخصی از پودر لباسشویی صدف بجای سیمان استفاده کرد

صابون پودری یک محصول پاک کننده است که بخشی از زندگی روزمره بخش بزرگی از مردم است، زیرا برای تسهیل در شستشوی لباس افراد استفاده می شود. محصولی است که جایگزین پودر لباسشویی صدف می شود، زیرا به طور کلی در فرآیند شستشو، مردم آن را روی لباس های خود می مالیدند.

به عنوان مثال، صابون نواری هنوز به طور گسترده در شستن ظروف استفاده می شود.

صابون لباسشویی برای اولین بار در سال 1946 پس از تلاش هایی برای آسان تر کردن صابون نواری تولید شد. یکی از تلاش ها تولید صابون به صورت تکه ای یا گرانول بود.

با این حال، این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبودند، زیرا صابون با یون‌های موجود در آب سخت تعامل می‌کند، که عمدتاً عملکرد تمیز کردن را مختل می‌کند.

چرا ما نمی توانیم پودر لباسشویی را اینگونه بنامیم؟

از نظر شیمیایی، ما نمی توانیم پودر لباسشویی را اینگونه بنامیم. اگر به بسته بندی این محصولات نگاه کنیم می بینیم که روی آن نوشته شده است ماشین لباسشویی نه پودر لباسشویی. درست است که آن را پودر شوینده بنامیم، زیرا ترکیب شیمیایی آن با صابون متفاوت است.

شیمی صابون پودری یا بهتر بگوییم پودر شوینده بر اساس تفاوت اساسی صابون و مواد شوینده است. تعریف و خصوصیات شیمیایی این مواد را ببینید.

آنها مواد شیمیایی هستند که دارای زنجیره های بسیار طولانی (مقدار زیادی کربن) هستند که فقط از اتم های کربن و هیدروژن تشکیل شده است و آنچه را که ما مناطق غیر قطبی می نامیم تشکیل می دهند. همچنین در انتهای این زنجیره بلند یک گروه قطبی وجود دارد.

بخش قطبی ماده شوینده به دلیل وجود یک گروه سولفونات است، یعنی یک اتم گوگرد در تعامل با سه اتم اکسیژن، یا یک گروه فسفات که دارای یک اتم فسفر است که با سه اتم اکسیژن برهمکنش دارد. نمایش ساختار یک شوینده را ببینید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.