صابون مایع دستشویی باعث سفید شدن رنگ دانه های پوست می شود

به طور متوسط، افراد از حدود 2.3 گرم صابون مایع دستشویی برای شستن دست های خود استفاده می کنند، اما تنها حدود 0.35 گرم صابون نواری. به معنای استفاده بیشتر از مواد خام و فرآوری بیشتر و انتشار بیشتر دی اکسید کربن است. از طرفی آب گرم بیشتری با صابون نواری استفاده می شود.

در مجموع، به نظر می رسد که صابون نواری برنده است، حتی در مورد قیمت گذاری. هزینه شستن دست ها با صابون مایع حدود ده برابر بیشتر از صابون نواری است. داستان‌هایی در مورد صابون‌های حاوی باکتری وجود دارد.

با این حال، یک مطالعه نشان داده است که پس از شستن دست‌های آزمودنی‌ها با یک نوار صابون بسته‌شده با باکتری، هیچ کدام به عنوان باقی‌مانده روی دست‌هایشان شناسایی نشد. تمام باکتری ها با صابون شسته شدند.

البته این روزها با نگرانی از ویروس کرونا، مهم شستن با صابون مایع یا صابون نیست، بلکه شستن مکرر دست ها مهم است! و به همان اندازه مهم است که آنها را به خوبی خشک کنید! این بسیار مهم است زیرا دست های مرطوب احتمال بیشتری دارد که میکروب ها را از سطح جذب کنند.

دست خشک کن های برقی می توانند موثر باشند، اما به طور کلی، مردم به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند تا دست های خود را کاملا خشک کنند. دستمال کاغذی گزینه بسیار بهتری است. نه تنها به این دلیل که می‌توانند دست‌های شما را بهتر خشک کنند، بلکه می‌توانید از آنها برای بستن شیرها و لمس دستگیره در استفاده کنید، فقط در صورتی که فرد قبل از شما تکنیک‌های ایمن شستشوی دست‌ها را انجام نداده باشد.

و فراموش نکنید که ویروس می تواند روی سطوح زنده بماند، اگرچه در حال حاضر مشخص نیست برای چه مدتی زیرا ویروس جدید است و ما داده های مربوطه را نداریم. با قضاوت بر اساس رفتار سایر ویروس های کرونا، بسته به نوع سطح و دما، می تواند از چند ساعت تا چند روز باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.