لنت ترمز تویوتا یاریس موجب اعتصاب تمام رانندگان شد

چون معمولا هر دو چرخ عقب به طور همزمان به پنجه نمی آیند. ابتدا یک طرف قفل می شود سپس طرف دیگر قفل می شود. البته، اتفاقا، ماشین در حال حاضر از کنترل خارج شده است.
اگر قصد استفاده از ترمز دستی را دارید و نمی دانید ترمز دستی وسیله نقلیه شما چیست، سعی کنید با سرعت کم سرعت خود را کاهش دهید یا از ترمز دستی نزدیک به توقف استفاده کنید، همه ی خودرو ها دارای لنت ترمز تویوتا یاریس هستند.
در برخی خودروها، ترمز دستی به مرکز ترمز متصل است. و وقتی ترمز پایی نگه نمی دارد، نگه نمی دارد. علاوه بر این، اگر ترمز در خودرو نگه ندارد، اگر لنت ها و دیسک ها گرم شوند، ترمز دستی دوباره کار نمی کند.

راه امن تری است. به نوبه خود، دنده را می توان پایین آورد. اگر نیازی به توقف اضطراری نباشد، دنده فعلی را می توان به صورت متوالی رها کرد (مانند 5-4-3-2-1). اگر نیاز فوری به توقف وجود داشته باشد، انتظار طولانی مدت ممکن است باعث حادثه شود. می توان آن را به طور مستقیم 3-1 انجام داد. حتی اگر با سرعت 150 کیلومتر هستید، اگر در مواقع اضطراری نیاز به توقف داشته باشید، با تعویض دنده 3 حداکثر مقدار کمی روغن می سوزانید. بعید است که آسیب جدی به موتور وارد کنید.
در خودروهای تناژ سنگین ترمز موتور در چنین مواردی به طور کامل استفاده می شود. در صورت لزوم، موتور منفجر می شود، اما خودرو متوقف می شود.
اگر می‌خواهید با سرعت‌های بالا به دنده کم تغییر دهید، گیربکس معمولاً از دنده خارج می‌شود. در این حالت ممکن است لازم باشد اهرم دنده را با دست محکم در دنده نگه دارید. اگر وسیله نقلیه یک کامیون است، حتی می توانید آن را با پاهای خود بارگیری کنید. اگر دورها خیلی دیر به خط عقب برسند، نتیجه نهایی انفجار موتور است. یعنی پیستون ها می شکند، میل لنگ می شکند یا کلاهک می شکند. با این حال، هزینه و خطر ایمنی جانی ناشی از تصادف بسیار بیشتر از هزینه داشتن یک موتور است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.