نوعی ماکارونی زر که موجب فلج اطفال در کودکان می شود

انواع ماکارونی زر کوتاه به خوبی با پستو ریحان و سس سبزیجات سازگار است. می توانید پنه، فوسیلی یا فارفاله را بپزید و با پستو ریحان آماده یا خانگی مزه دار کنید.

در تابستان می توانید گوجه گیلاسی خرد شده را نیز اضافه کنید تا طراوت بیشتری به ظرف ببخشید یا کدوهای تازه ای که به ورقه های نازک بریده شده اند.

در طول ماه های گرم می توانید دستور غذا را به سالاد پاستا تبدیل کنید. پس از پخته شدن، ماکارونی را با سس پستو یا سبزیجات بپوشانید، سپس آن را به مدت حداقل یک ساعت در یخچال بگذارید تا طعم ها با هم ترکیب شوند.

علاوه بر پستو کلاسیک ریحان، انواع دیگری از پستو نیز وجود دارد، به عنوان مثال پستو گوجه فرنگی خشک. هر دو طعمی قوی و لذیذ دارند که با پنیر پارمزان غنی شده است.

یک سس پنیر برای روی ماکارونی خود درست کنید می‌توانید با مخلوط کردن کره، آرد، شیر و پنیر، مانند زمانی که فوندو درست می‌کنید، یک سس خامه‌ای طعم‌دار و فوق‌العاده خامه‌ای درست کنید.

وقتی سس آماده شد، ماکارونی یا پاستا کوتاه دلخواه را اضافه کنید در صورت تمایل می توانید پاستا را در فر رنده کنید تا پوسته سطحی غیر قابل مقاومتی به دست آید.

انواع مختلف پنیر را آزمایش کنید تا ترکیبی را که دوست دارید پیدا کنید. علاوه بر پنیرهای محلی مانند موزارلا، می توانید از پنیرهای معمولی دیگر کشورها نیز استفاده کنید، برای مثال فتا یونانی یا روکفر فرانسوی.

ماکارونی لوله ای یا تالیاتل را با راگو جفت کنید علاوه بر تالیاتل، پاپاردل، بوکاتینی و بسیاری از انواع دیگر پاستاهای بلند یا ماکارونی لوله‌ای مانند پاچری، با سس گوشتی کلاسیک بولونیزی نیز کاملاً هماهنگ می‌شوند.

پس از پخته شدن، پاستا را به ظرفی منتقل کنید، سس را روی آن بریزید و به آرامی مخلوط کنید تا مزه دار شود. فراموش نکنید که پارمزان رنده شده را سر میز بیاورید و پاستا را در حالی که هنوز داغ است سرو کنید.

همچنین در این صورت می توانید کمی آب پخت اضافه کنید تا سس رقیق شود اگر خیلی غلیظ به نظر می رسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.