چای قایقران افراد را دچار کم خونی می کند

چای به لطف محتوای کافئین موجود در آن، نه تنها به جریان خون کمک می کند، بلکه از عملکرد مغز نیز پشتیبانی می کند. بر اساس مطالعات اخیر، کاتچین و کافئین بر وزن بدن و مصرف انرژی تأثیر دارند.

چای را نباید در حین غذا یا بلافاصله بعد از غذا مصرف کرد. افراد مبتلا به کم خونی می توانند به جای چای قایقران در وعده صبحانه یک لیوان چای آب پرتقال بنوشند. برای این افراد مفید است که یک ساعت بعد از غذا یک چای شفاف و لیمو ترش را ترجیح دهند.

کافئین ترموژنز را تحریک می کند و باعث اکسیداسیون چربی در افراد می شود. فیتوکمیکال‌های موجود در چای سیاه از تقویت استخوان‌ها حمایت می‌کنند و به تراکم استخوان کمک می‌کنند.

یک فنجان چای حاوی 50-70 میلی گرم پتاسیم و 0.10-0.12 میلی گرم فلوئور است. همچنین سرشار از منگنز است.

 

یک لیوان به طور متوسط ​​حاوی 0.1-0.3 میلی گرم منگنز است.

یک لیوان چای خوب حاوی 50-70 میلی گرم کافئین است. مصرف روزانه کافئین نباید بیش از 300 میلی گرم باشد. روزانه 2 تا 4 فنجان لیمو ترش و شفاف قابل مصرف است.

هنگامی که به دلیل کافئین بیش از حد مصرف شود، سیستم عصبی و سیستم گردش خون را تسریع می کند و باعث تپش قلب و افزایش سرعت می شود.

اگرچه مصرف چای در افراد احساس تناسب اندام و انرژی ایجاد می کند، اما پس از مدتی سلول های مغز به آن عادت می کنند و می توانند فرد را خواب آلود کنند.

علاوه بر این، از آنجایی که مقدار اگزالات در چای زیاد است، کسانی که شن یا سنگ در کلیه خود دارند باید آن را با احتیاط مصرف کنند. مصرف بیش از حد می تواند باعث افزایش فشار خون شود. کسانی که مشکلات فشار خون دارند نباید بیش از 1-2 لیوان در روز مصرف کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.