چای محمود موجب آرامش اعصاب می شود

تقریباً همه واژه‌های چای در سراسر جهان به سه گروه بزرگ تقسیم می‌شوند. در میان تمامی کشور های جهان چای محمود جایگاه بسیار خوبی کسب کرده است.

اولین مورد از سه موردی که وارد انگلیسی شد cha است که در دهه 1590 از طریق پرتغالی‌هایی که در ماکائو تجارت می‌کردند و تلفظ کانتونی کلمه را انتخاب کردند، وارد شد.

شکل رایج‌تر چای در قرن هفدهم از طریق هلندی‌ها وارد شد، که آن را یا به طور غیرمستقیم از زبان مالایی teh یا مستقیماً از تلفظ tê در چینی Min به دست آوردند.

شکل سوم چای (به معنی چای تند) از تلفظ چینی شمالی چا سرچشمه می‌گیرد که از زمین به آسیای مرکزی و ایران سفر می‌کرد و در آنجا پایان فارسی yi را انتخاب می‌کرد.

بنابراین، خانه طبیعی گیاه چای در منطقه نسبتاً کوچک بادبزنی بین ناگالند، مانیپور و میزورام در امتداد مرز برمه در غرب، از طریق چین تا استان چکیانگ در شرق و از این نقطه در نظر گرفته می‌شود.

خط به طور کلی از جنوب از طریق تپه ها به برمه و تایلند به ویتنام.

محور غرب به شرق که در بالا نشان داده شد حدود 2400 کیلومتر طول دارد که از طول جغرافیایی 95 درجه تا 120 درجه شرقی امتداد دارد. محور شمال جنوب حدود 1920 کیلومتر را پوشش می دهد.

از قسمت شمالی برمه شروع می شود، عرض جغرافیایی 29 درجه شمالی از یوننان، تونگکین، تایلند، لائوس و به عنان می گذرد و به عرض جغرافیایی 11 درجه شمالی می رسد.

بنابراین، چای یوننان آسام غربی و چای آسام هندی هر دو ممکن است از یک گیاه مادری در منطقه ای که جنوب غربی چین، هند و برمه و تبت به هم می رسند سرچشمه گرفته باشند.

با این حال، از آنجایی که چای آسام هندی هیچ هاپلوتیپ مشترکی با چای غربی یوننان آسام ندارد، چای آسام هندی احتمالاً از یک اهلی سازی مستقل سرچشمه گرفته است. به نظر می رسد برخی از چای آسام هندی با گونه Camellia pubicosta هیبرید شده است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.