گل مریم یزد شیراز تهران

گل مریم یزد

مریم گلی با ظاهری بسیار زیبا و به رنگ سفید است. این گل بسیار معطر و خوشبو بوده و به همین دلیل در صنعت عطرسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این گل زیبا را با نام های گل زنبق و گل دندان فیلی هم میشناسیم. این گل بیشتر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می روید.این گیاه در دهه ۱۵۰۰ نخستین بار در مکزیک رشد کرد و کم کم در اروپا و اسپانیا نیز یافت شد. امروزه این گیاه به دلیل ظاهر زیبا و معطر بودن در سراسر دنیا بسیار محبوب است و طرفداران زیادی دارد. گل مریم از خانواده مارچوبه گان است و شکوفه های سفید و زیبا بر روی ساقه های خود ایجاد می کند. لازم به ذکر است که گل مریم در تمام ساعات روز عطر و بوی ملایمی از خود ساطع می کند اما به طرز عجیبی در تمام طول شب رایحه اش قوی تر می شود.

گل مریم یزد شیراز تهران

قیمت گل مریم

قیمت گل مریم

امروزه به دلیل محبوبیت این گیاه خرید گل مریم گلدانی، گل مریم شاخه بریده در رنگ های مختلف از جمله گل مریم سفید، زرد، صورتی، آبی و غیره و انواع تاج، باکس، سبد و دسته گل های مریم طراحی شده و به صورت اینترنتی به فروش می رسد. طرفداران گل و گیاه می توانند انواع مختلف و متنوع گل های زیبا را از طریق گلفروشی های آنلاین سفارش دهند. خرید گل مریم از طریق گلفروشی های معتبر توسط سایت های رسمی این گلفروشی ها انجام می شود. طراحان حرفه ای در گلفروشی های آنلاین از تازه ترین و با کیفیت ترین شاخه های گل در طراحی سفارشات خود استفاده می کنند.

در تعیین هزینه نهایی سفارشاتی مانند باکس گل مریم، جعبه گل مریم، سبد گل مریم، تاج گل مریم، دسته گل مریم، دسته گل مریم و رز و دسته گل مریم و نرگس تعداد و قیمت هر شاخه گل مریم به کار گرفته شده بر هزینه نهایی سفارش تاثیر گذار است. هزینه نهایی در سفارش هایی مانند دسته گل مریم و نرگس علاوه بر قیمت گل مریم، قیمت گل نرگس و تعداد شاخه های استفاده شده و همچنین هزینه ابزارها و وسایل تزیینی نیز تاثیر گذار است.

گل مریم شیراز

گل مریم شیراز

تعدادی از شهرستان های استان فارس مانند جهرم به سبب برخورداری از آب و هوای ویژه و چهار فصل بودن، مناطق خوبی جهت کاشت و پرورش گل ها و گیاهان زینتی مانند گل مریم هستند. گل هایی که از این زمین های کشاورزی برداشت می شود به منظور فروش روانه بازار گل شیراز می شود.

گل مریم زیبا

گل مریم زیبا

این گل زیبا در رنگ های گوناگون و مختلف مانند سفید، صورتی، آبی، زرد، بنفش ارغوانی و غیره وجود دارد. هر رنگ از گل مریم نشانه ی نمادی است. رنگ سفید این گل نشان دهنده ی خلوص، صلح و اصالت است. رنگ صورتی گل مریم به عنوان نماد لطافت و رمانتیک بودن شناخته می شود؛ به همین دلیل بهترین و زیباترین هدیه برای مناسبت هایی مثل مراسم نامزدی، عقد، سالگرد آشنایی یا ازدواج، روز عشق، روز تولد و غیره، خرید گل مریم صورتی است. همچنین از گل مریم صورتی به دلیل خاص بودن و جذابیت بالا در طراحی دکوراسیون مراسم هایی مانند نامزدی و ازدواج نیز استفاده می شود.

انواع گل مریم

۱- گل مریم سینگل: در این گونه از گل های مریم، گل های سفید رنگ در یک حلقه و در کنار هم قرار گرفته اند. گل های این گونه بسیار خوشبو و معطر هستند و به همین دلیل از گل مریم سینگل در صنایع عطرسازی، تولید روغن های معطر و اسانس ها استفاده می شود. گل مریم سینگل دارای زیر شاخه هایی مانند، گل مریم سینگل مکزیکی، گل مریم شرینگار، گل مریم آرکانیرانتارا و غیره را شامل می شود.

۲- گل مریم دابل یا پُرپر: این گونه از گل های مریم دارای تعداد حلقه های بیشتری بوده و حداقل سه حلقه را در بر دارد. در این گونه گل های سفید رنگ با سایه ای از رنگ قرمز پوشانده شده اند. از جمله انواع گل مریم دابل شامل گل مریم سوواسینی، گل مریم مروارید دابل و گل مریم وابینهاو هستند.

۳- گل مریم ابلق: در این گونه همانطور که از نامش پیداست برگ های این گل دارای خطوطی به رنگ های زرد طلایی و سفید مایل به نقره ای هستند. برخی از زیر شاخه های گل مریم ابلق به صورت مصنوعی و به کمک اشعه هایی مانند اشعه گاما در پژوهشگاه های گیاه شناسی به وجود آمده اند.

گل مریم گلخانه ای

گل مریم گلخانه ای

همانطور که می دانیم این گل بسیار زیبا و معطر بیشتر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می روید اما امروزه حتی در مناطق سردسیر نیز این گیاه در گلخانه ها کاشته و پرورش داده می شود. این گل نیز مانند سایر گیاهان برای رویش به شرایط خاصی نیاز دارد.

نور: این گل برای این که گلدهی بیشتری داشته باشد روزانه به ۵ تا ۶ ساعت نور آفتاب نیاز دارد، در صورتی که این گل نور کمی دریافت کند و یا در سایه باشد باعث ریزش غنچه ها، گل ندادن گیاه، رنگ پریدگی برگ ها و بلند و باریک شدن آن ها می شود.

آبیاری: خاک گل مریم همواره باید مرطوب باشد ولی نباید در آبیاری این گیاه زیاده روی کنیم، زیرا این کار باعث پوسیدگی ریشه ها نیز می شود، از طرف دیگر اگر آبیاری گیاه کم باشد شاخه و برگ های گیاه به رنگ سبز تیره در می آید و از کیفیت گل ها نیز کاسته می شود. در زمان کاشت پیازها نیز ابتدا باید پیازها را آبیاری کنیم اما بعد از کاشت تا زمان سبز شدن دیگر نیازی به آبیاری ندارند.

دما: برای گل مریم بهترین دما ۱۵ تا ۲۹ درجه سانتی گراد است. این گیاه اگر در دمای پایین تر از ۱۰ درجه سانتی گراد قرار بگیرد، آسیب می بیند. پیاز این گل هم به سرما حساسیت دارد به همین دلیل در فصل سرما و زمستان باید پیازها را از خاک بیرون آورده و در انبار نگهداری کنید، لازم به ذکر است که در دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد تولید پیاز به حداکثر می رسد.

خاک: این گیاه به خاکی سبک و شنی با زهکشی بالا نیاز دارد. اگر خاگ گل مریم خیس باشد موجب پوسیدن ریشه های این گیاه می شود.

کوددهی: کوددهی این گل به خصوص در فصل رشد باعث می شود که گیاه گلدهی خوبی داشته باشد و پربار باشد. برای تقویت گل مریم از کودهای ترکیبی فسفر، پتاسیم و نیتروژن استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.